Częste pytania

O co najczęściej pytacie?


Oczywiście! Dokument wydaje Urząd Lotnictwa Cywilnego (organ państwowy) po odbyciu odpowiedniego szkolenia i zdaniu egzaminu państwowego. Znamy prawo lotnicze co jest niezbędne do przeprowadzenia zgodnego z prawem a przede wszystkim bezpiecznego dla wszystkich lotu.

Każdy taki lot MUSI być realizowany w oparciu o przepisy prawa lotniczego, zasady bezpieczeństwa jakie z niego wynikają oraz ocenę ryzyka jakie ponosimy przystępując do lotu. Operator drona wykonujący komercyjny lot to zawsze osoba która posiada odpowiednie kwalifikacje teoretyczne oraz praktyczne do pilotowania Bezzałogowych Statków Powietrznych. Potocznie zwane “prawo jazdy na drona” czy “licencja na drona” to tak na prawdę Świadectwo Kwalifikacji które upoważnia do komercyjnego latania dronami – także w miejscach publicznych, w obszarach gęsto zabudowanych, centrach miast oraz wielu miejscach w których bez licencji latać nie wolno.

Latamy dronami marki DJI. To światowy lider w branży dronów użytkowych oraz mocny gracz na rynku akcesoriów fotograficznych i filmowych. W swojej flocie posiadamy:

DJI Mavic Air – ultraprzenośny i inteligentny dron, którego możemy zabrać w każde miejsce i którym możemy wystartować prawie z każdego miejsca. Ważac zaledwie 430 g. i mieszcząc się w kieszeni jest jednocześnie potężnym narzędziem fotograficznym i filmowym. Jeszcze nigdy tak niewiele potrafiło tak wiele 😉
DJI Mavic 2 Pro – najmłodsze dziecko w naszej kolekcji i jednocześnie najnowszy dron marki DJI. Lataj szybciej (72 km/h), dłużej (31 min.) i ciszej (praktycznie niesłyszalny z 40 metrów) niż większość podobnych mu urządzeń na rynku. Przy tym oferuje niespotykaną do tej pory (w tej półce urządzeń) jakość rejestrowania obrazu 1-calową matrycą. Wszystko za sprawą podczepionej pod pokładem kamerze marki Hasselblad – lidera rynku fotograficznego.
DJI Inspire 2 – Sprzęt do zadań specjalnych! Zdecydowany lider na rynku profesjonalnych dronów fotograficznych i filmowych. Maszyna jest w stanie przyspieszyć od 0 do 80 km/h w jedyne 5 sekund, a jego zwrotność i szybkość (maksymalna prędkość 94 km/h, maksymalna prędkość opadania 9 m/s) deklasuje inne modele o podobnych rozmiarach. Podwójny system zasilania pozwala na latanie dronem niespełna pół godziny, a własny układ grzewczy umożliwia użytkowanie urządzenia, nawet w niskim temperaturach. W modelu DJI Inspire 2 zastosowano podwójne jednostki najważniejszych modułów, takich jak IMU czy barometr. Podwójny system zasilania oznacza, że przy awarii jednego akumulatora, drugi będzie w stanie bezpiecznie sprowadzić urządzenie na ziemię. Układ napędowy przeszedł tysiące godzin testów, aby zapewnić niezawodność działania, a do tego posiada dodatkowy system przesyłu sygnału z układu napędowego w razie utraty sygnału PWM. Wszystko to sprawia, że tego drona używamy w przypadku zleceń od najbardziej wymagających klientów oraz w miejscach w których pozostałe nasze “latadła” najzwyczajniej zostają w tyle.

Każda komercyjna operacja lotnicza dronem MUSI być ubezpieczona od odpowiedzialności cywilnej. Tak – posiadamy takie ubezpieczenie, jednak mamy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli z niego skorzystać 🙂

Jesteśmy lokalną firmą, jednak świadczymy usługi w całej Polsce. Dzięki sporym kontaktom branżowym możemy sprawnie dojechać i zarejestrować materiał w każdej części kraju.

Podstawowe miejscowości naszego “stacjonowania” to dwa bieguny Polski: południowy – Bielsko-Biała oraz północny – Elbląg. Naturalnym podziałem naszych obszarów latania jest ninia wyznaczona na mapie przez autostradę A2.

Odpowiadając w skrócie: mogą polecieć bardzo wysoko i bardzo daleko. Praktycznie jednak ZAWSZE są to loty w zasięgu wzroku operatora (w szczególnych przypadkach obserwatora który pozostaje w stałym kontakcie z operatorem). Loty poza zasięgiem wzroku wymagają sporo więcej “zachodu” i zasadniczo nie da się ich przeprowadzić z dnia na dzień – muszą być poprzedzone wielotygodniowymi przygotowaniami, pozwoleniami, zgłoszeniami…